Diriteks

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

ŞİRKET PROFİLİ

Diriteks – Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1996 yılında Isparta'da kurulmuş, 1997 yılında üretime başlamıştır.

Şirketimiz 1997 yılında Sermaye Piyasası Kurulu kaydına alınmış, pay senetleri 2012 yılından itibaren Borsa İstanbul'da (BIST) işlem görmektedir.

Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesinde 40.000 m2 arsa üzerinde 8.500 m2 kapalı alanda kurulu olan fabrika binamız yıllık 204.742 adet vizon türü battaniye, 1.584.000 m2 kaymaz halı üretim kapasitesine sahiptir.

%99 hissesine sahip olduğumuz dış ticaret şirketi DİRİTAŞ – DİRİLİŞ DIŞ TİCARET A.Ş. yurtdışı pazarlama faaliyetini yürütmektedir. Ayrıca 2004 yılında kurulan ve %42 hissesine sahip olduğumuz DİRİİPLİK-DİRİLİŞ İPLİK SAN. ve TİC. A.Ş. şirketi battaniye ve halı üretiminde kullanılan Akrilik iplik üretimini gerçekleştirmektedir.

Üretilen battaniye ve kaymaz halıların %10’u dış piyasaya, %90’i iç piyasaya satılmaktadır. Ürünlerimiz yurtiçinde bayiler aracılığıyla, yurtdışında ise distribütörler aracılığıyla satılmaktadır.

Diriteks tesisleri çağa uygun modern sistemleriyle üretim yapmaktadır. Kaliteli ürünü dünya standartlarının üstüne taşıyarak önemli başarılar elde eden Diriteks ailesi, azimli çalışanları ve dinamik enerjisi ile dünya ev tekstili sektöründeki yerini günden güne yükseltmektedir.

SERMAYE VE ORTAKLIK YAPISI

29.12.2018 Tarihi itibariyle ortaklık yapısı aşağıdadır:
Adı Soyadı Sermayedeki Payı (TL) Sermayedeki Payı (%)
Diğer Ortaklar 10.650.000 TL 100
TOPLAM 10.650.000 TL 100


KALİTE POLİTİKAMIZ

Düşük maliyetle, kaliteden ödün vermeden sürekli daha iyi ürünü üretmek ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlamaktır.


VİZYONUMUZ

Hayata değer katan ürünlerimizi üstün kalite ve hizmet anlayışı ile en uygun şartlarda sunarak kalıcı farklılıklar meydana getirmektir.


MİSYONUMUZ

Şirketimiz, başarının anahtarının verimli, disiplinli ve planlı çalışmak olduğuna inanarak; temelini sevgi ve saygının oluşturduğu ekip ruhunu benimsemiştir. Çalışanların, müşterilerin ve paydaşların memnuniyetini misyon kabul etmiştir.